معاون اول رئیس جمهور: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت‌های اصلی دولت است

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی، گفت: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت‌های اصلی دولت است و از این وزارتخانه می‌خواهم با تمام توان و ظرفیت به آنها رسیدگی کند.

به گزارش شنیدستم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمد مخبر امروز _دوشنبه دوم آبان‌ماه_ در آئین تکریم و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه را از دستگاه‌های اجرایی مهم کشور برشمرد و اظهار کرد: بیش از ۵۳ درصد و به روایتی ۷۰ درصد از مردم کشور با خدمات و اقدامات این وزارتخانه مرتبط هستند و امکان بسیار عظیمی برای ارائه خدمات در حوزه‌های اشتغال، سلامت و آموزش در این مجموعه وجود دارد.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم قدم‌های مهم و بزرگی در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برداشته شده است، افزود: برای استفاده حداکثری از خدمات این دستگاه اجرایی لازم است که تمام ظرفیت‌های آن به درستی شناخته شود.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری بعضی مشکلات پیش‌روی کشور در زمینه کالاهای اساسی، تورم، اشتغال و دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌المللی، تصریح کرد: یکی از اقدامات انجام شده دولت سیزدهم این بود که بدون توجه به مشکلات بیرونی، بتوانیم کشور را اداره کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون کشور را با استفاده از درآمدهایی نظیر نفت و مالیات اداره کرده‌ایم، ادامه داد: دارایی‌هایی در کشور وجود دارد که تنها با بخش کوچک از آن می‌توانیم ناترازی‌های مالی و بدهی‌های دولت به بانک مرکزی را مرتفع کنیم و دولت هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از این ظرفیت‌ها است.

مخبر با اشاره به اینکه اقدامات مناسبی در بخش مسکن و اشتغال در حال انجام است، تاکید کرد: اگر تمام دستگاه‌ها و نهادها به کمک دولت بیایند، شاهد تحولات جدی در عرصه توسعه و پیشرفت خواهیم بود.

وی از تلاش‌ها و خدمات «عبدالملکی» وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «زاهدی وفا» سرپرست سابق این وزارتخانه در دوره مسئولیت قدردانی کرد و با اشاره به توانمندی‌های وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: سیدصولت مرتضوی از ویژگی‌های خوبی برخوردار است که انضباط، دقت، پیگیری، شناخت از کار و تواضع از جمله آنها است.

معاون اول رئیس جمهور مردمی کردن اقتصاد را از اصلی‌ترین رویکردهای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و با تاکید بر اینکه حوزه تعاون می‌تواند بستر انتقال اقتصاد را به مردم فراهم کند، اضافه کرد: در سال‌های اخیر سیاست و امنیت را به دست مردم سپرده‌ایم و حتی جنگ تحمیلی را با مردم اداره کردیم، اما در بخش اقتصاد هنوز نتوانسته‌ایم امور را به دست مردم بسپاریم و آن طور که باید مردم را وارد میدان اقتصاد کنیم.

وی با اشاره به لزوم ایجاد تحول اساسی در نظام آموزشی و کسب مهارت، گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای می‌تواند نقش کلیدی در زمینه آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار ایفا کند که در این خصوص از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهم این موضوع را با جدیت پیگیری کند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگان در جامعه و در میان خانواده‌ها از احترام ویژه‌ای برخوردار هستند، ضرورت ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت‌های اصلی دولت است و از این وزارتخانه می‌خواهم با تمام توان و ظرفیت به آنها رسیدگی کند.

در این مراسم وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست سابق این وزارتخانه گزارشی از اقدامات انجام شده در دوران مسئولیت خود ارائه کردند؛ سیدصولت مرتضوی وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با قدردانی از اعتماد رئیس جمهور و رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی، به تشریح برنامه‌های خود برای این دستگاه اجرایی پرداخت.

همچنین از وزیر و سرپرست سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدردانی شد و حکم انتصاب وزیر جدید با امضای رئیس جمهور از سوی مخبر به وی تقدیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *