طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی برای انتقال یک میلیون فلسطینی به کشورهای عربی


یک رسانه عربی از جزئیات طرح خطرناک آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه و تلاش کاخ سفید برای پیشبرد این طرح از طریق فشار بر برخی کشورهای عربی پرده برداشته است.

شنیدستم/ به گزارش تسنیم، پایگاه خبری میدل ایست نیوز به نقل از منبعی که خواست نامش فاش نشود، از جزئیات این طرح پرده برداشته و افزوده است: «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، در چند ساعت اخیر تماس‌های گسترده و مذاکرات فشرده‌ای با مقامات امنیتی و سیاسی منطقه داشته تا آنان را به پذیرش ساکنان نوار غزه متقاعد کند، زیرا به گفته وی، ارتش اسرائیل در بیرون مرزهای غزه آماده «با خاک یکسان کردن غزه» است.

این منبع با تأکید بر اینکه تعبیر «با خاک یکسان کردن» تعبیری است که بلینکن عینا به کار برده افزوده که طرح آمریکا شامل انتقال یک میلیون شهروند ساکن نوار غزه به مصر و پس از آن توزیع آنها میان عربستان و اردن و قطر و امارات است.

وی در خصوص جزئیات این موضوع گفت که نیم میلیون از این تعداد به عربستان می‌روند و مابقی میان دیگر کشورها توزیع می‌شوند.

به گفته این منبع، همه این کشورها تا کنون با این طرح مخالفت کرده‌اند و این حتی شامل قطر می‌شود که برای میزبانی 500 فلسطینی ابراز آمادگی کرده است.

این منبع افزوده که بلینکن تهدید کرده که در صورت مخالفت کشورهای عربی با این طرح، مسئولیت تلفات انسانی گسترده در نتیجه حمله گسترده اسرائیل و «تخریب خانه‌های غزه بر سر ساکنانش» را متوجه آنها می‌داند و این طرح ممکن است به جنگی فراگیر در منطقه بینجامد.

بر اساس اظهارات این منبع مطلع که به صورت اختصاصی با «میدل ایست نیوز» گفت‌وگو کرده، اسرائیل حاضر به بررسی هیچ طرحی جز تخلیه کامل غزه نیست و منتظر است که یا بلینکن، سران عرب را به این طرح متقاعد کند یا بدون توجه به حجم تلفات انسانی کاملا غزه را با خاک یکسان کند.

به گفته این منبع، خبرهای جاری در دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل نشان می‌دهد که به کشورهای عربی تا روز شنبه (14 اکتبر) فرصت داده شده که به این پیشنهاد پاسخ دهند و در صورت ادامه مخالفت‌ها عملیات زمینی اسرائیل از روز یکشنبه آغاز می‌شود.

این منبع گفته است که در راهروهای دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل این خبر به گوش می‌رسد که اسرائیل در نظر دارد اسرای خود را که به دست حماس افتاده‌اند از هم‌اکنون کشته به حساب آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *