«ناصر طهماسب» درگذشت


فرشید شکیبا مدیر دوبلاژ سیما از درگذشت ناصر طهماسب یکی از صداهای فراموش‌نشدنی و ماندگار دوبله خبر داد.

شنیدستم/ به گزارش تسنیم، ناصر طهماسب بر اثر بیماری در بیمارستان دارفانی را وداع گفت و صدای طلایی و ماندگار او برای همیشه خاموش شد.

فرشید شکیبا مدیر دوبلاژ سیما این خبر تلخ درگذشت دوبلور فراموش‌نشدنی سینما و تلویزیون را داد.

ناصر طهماسب دو هفته قبل دچار سکته مغزی شده و در طول این مدت در بیمارستان بستری بود و روز گذشته یکم دی ماه درگذشت.مراسم تشیع و خاکسپاری او در سکوت خبری امروز برگزار شده است.

ناصر طهماسب متولد 1318 در تهران، دوبلور و گوینده سینما، رادیو و تلویزیون بود.

فعالیت خود را بعنوان دوبلور قبل از انقلاب اسلامی شروع کرد سپس سرپرست گویندگان و مدیر دوبلاژ شد و رفته رفته بیشتر صدای او در مستندهای سیاسی شنیده شد.

طهماسب به صورت جدی فعالیت خود را از سال 1340 وقتی 22 ساله بود بعنوان گوینده نقش اول شروع کرد و تا انقلاب 57 در نقش دوبلور فیلم های ایرانی و کمتر خارجی فعالیت داشت.
بعد از انقلاب سال 57 بود به عنوان مدیر دوبلاژ و سرپرست گویندگان فعالیت اش را ادامه داد و حالا صدایش یادآوری بازیگرانی چون هارولد لوید، جک نیکلسون، دیوید جانسنو … است.
صدای او در سریال هزار دستان بین سال‌های 1358 تا 1366 در نقش علی نصیریان بسیار مورد استقبال قرار گرفت اما بیشتر شهرت او در سال 1371 با سریال ارتش سری بود.
صدای وی در نقش فرمانده کسلر ارتش سری و کارتون یوگی بسیار مورد توجه قرار گرفت.
طهماسب در سال 1363 اولین بار، بازیگری را در فیلم راه دوم تجربه کرد، او سپس سال 85 در سریال مرگ تدریجی یک رویا برای تلویزیون بازی کرد.
هنرنمایی در سریال کلانتر 3 در سال 88 و فیلم من مادر هستم سال 89 به کارگردانی فریدون جیرانی از جمله فعالیت.های بازیگری‌اش به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *