بخشش اضافه خدمت سربازان

ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد:
موافقت رهبر معظم انقلاب با بخشش اضافه خدمت سربازان

فرمانده معظم کل قوا با بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه و مشمولان غایب، موافقت کردند.

به گزارش شنیدستم، برابر اعلام معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه و مشمولان غایب، مورد بخشش فرمانده معظم کل قوا قرار گرفت.

در اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: “به استناد مصوبه فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) و به میمنت عید سعید غدیر خم، اضافه خدمت سنواتی سه و ۶ ماهه کارکنان وظیفه دارای غیبت سنواتی و همچنین مشمولان وظیفه غایبی که تا تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱ خود را جهت انجام خدمت دوره ضرورت، معرفی کنند، مورد بخشش معظم له قرار گرفت.

بر این اساس تمام کارکنان وظیفه دارای غیبت سنواتی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی و بهره‌مندی از بخشش مذکور به کارگزینی یگان مربوطه مراجعه کنند و مشمولان وظیفه غایب خدمت دوره ضرورت (موضوع بند ۱ ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی) چنانچه با بهره‌مندی از فرصت پیش آمده، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱ خود را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +۱۰ معرفی و برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند، از مقررات بخشش اضافه خدمت سنواتی بهره‌مند خواهند شد.

چنانچه هر یک از مشمولان وظیفه غایبی که در مهلت تعیین شده برای تعیین وضعیت خدمتی اقدامی نکنند یا در تاریخی که برای اعزام آن‌ها تعیین شده در خدمت حاضر نشوند، کماکان به موجب ماده مذکور با اضافه خدمت سنواتی به خدمت اعزام خواهند شد. در ضمن این بخشودگی موجب حذف آثار اضافه خدمت نشده و مجوزی برای استفاده از معافیت‌های کفالت یا تحصیلی برای دارندگان غیبت سنواتی نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *