آیت‌الله جنتی در دبیری شورای نگهبان ابقا شد


در جلسه امروز شورای نگهبان، انتخابات هیأت‌رئیسه این شورا برگزار شد که در این جلسه دبیر و اعضای هیأت‌رئیسه شورای نگهبان با رأی اعضای این شورا برای یک سال دیگر ابقا شدند.

به گزارش شنیدستم، هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به برگزاری جلسه صبح امروز چهارشنبه (۲۸ تیر ۱۴۰۲) شورای نگهبان گفت: انتخابات هیأت‌رئیسه سال جدید شورای نگهبان در جلسه صبح امروز برگزار شد.

گفتنی است، در این انتخابات با رأی اعضای شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی به عنوان دبیر، سیامک ره‌پیک به عنوان قائم‌مقام دبیر و هادی طحان‌نظیف به عنوان سخنگوی شورای نگهبان ابقاء شدند.

براساس آئین‌نامه داخلی شورای نگهبان، انتخابات هیأت‌رئیسه این شورا هر ساله برگزار و طی آن هیأت‌رئیسه جدید برای فعالیت یک ساله انتخاب می‌شوند.

آیت‌الله جنتی: ماه محرم عامل مهم بازسازی و ترمیم فضای فرهنگی جامعه است

همچنین آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهار‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۲) این شورا به سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: این نهاد جایگاه بسیار مهمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد و تأکیدات مکرر حضرت امام رحمت ‌الله ‌علیه و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بر حفظ حرمت این نهاد به دلیل جایگاه و وظایف مهمی است که این نهاد بر عهده دارد.

وی در ادامه گفت: واقعیت این است که در همه دوره‌ها تلاش اعضای شورای نگهبان این بوده که وظایف قانونی خود را به‌ نحو احسن انجام دهند.

دبیر شورای نگهبان اظهار کرد: به نوبه خود از همه افراد و رسانه‌هایی که در چند روز گذشته برای معرفی شورای نگهبان تلاش کردند تشکر می‌کنم.

آیت‌الله جنتی در پایان این بخش از سخنان خود خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آشنایی جامعه با جایگاه و وظایف قانونی سازمان‌ها و نهادها و به ویژه آشنایی جامعه با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به اجرای درست قانون و انجام وظیفه بهتر سازمان‌ها و نهادها کمک خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فرارسیدن ماه محرم و عزاداری ارادتمندان حضرت سیدالشهدا اشاره و تأکید کرد: این مصیبت جانسوز که داغ آن همواره در دل مؤمنین زنده است را تسلیت می‌گویم و امیدوارم عزاداری‌هایی که در این ایام برگزار می‌شود مقبول درگاه خداوند بزرگ قرار گیرد.

دبیر شورای نگهبان در همین زمینه افزود: عزاداری با معرفت برای حضرت امام حسین علیه‌السلام انسان‌ساز است و در طول تاریخ همواره باعث حفظ مفاهیم اصیل اسلام و منشأ رستگاری و عزت‌طلبی بوده است.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه آشنایی با فلسفه قیام حضرت امام‌حسین(ع) هر انسان آزاده‌ای را شیفته ایشان می‌کند، گفت: مهم‌ترین هدف از برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا ایجاد این شناخت است.

وی اظهار کرد: متولیان فرهنگی و مسئولان هیأت‌های مذهبی باید این ایام را که هم دل‌ها متوجه معنویت است و هم اجتماعات متعدد مذهبی تشکیل می‌شود قدر بدانند و از آن برای تعمیق باورهای مذهبی جامعه و بخصوص جوانان بهره ببرند.

دبیر شورای نگهبان عزاداری ماه محرم را عامل مهم بازسازی و ترمیم فضای فرهنگی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: به همین دلیل دشمنان اسلام همواره برای کم‌رونق شدن و انحراف این سنت حسنه برنامه‌ریزی کرده‌اند، اما حقیقت این است که عظمتی که در حرکت الهی حضرت سیدالشهدا وجود دارد، عامل شکست طراحی دشمنان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *