اهانت دوباره به قرآن کریم در استکهلم/ عراق سفیر سوئد را اخراج کرد


فرد موهن به قرآن کریم دوباره در سوئد به قرآن کریم اهانت کرده و پرچم عراق را نیز آتش زد، اقدامی که تنش در روابط بغداد و استکهلم را افزایش می‌دهد.

شنیدستم/ به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، سلوان مومیکا، پناهده عراقی‌الاصل در سوئد که پیش از این نیز به قرآن کریم اهانت کرده بود، امروز پنجشنبه نیز بار دیگر مقابل سفارت عراق در استکهلم و با حمایت پلیس سوئد، یک نسخه از قرآن کریم را پاره کرد.

همچنین او پرچم عراق را نیز آتش زد.

جمعی از مسلمانان خشمگین ساکن استکهلم نیز با تجمع مقابل سفارت عراق در این شهر، به این اقدام موهن اعتراض کرده و فریادهای “لا اله الا الله، محمد رسول الله” سر دادند.

پیش از این دولت عراق در نشست اضطراری به ریاست محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، سوئد را تهدید کرده بود در صورت تکرار اهانت به قرآن کریم و اهانت به پرچم عراق، روابط دیپلماتیک خود را با استکهلم قطع خواهد کرد.

در پی این رویداد خبرگزاری رسمی عراق اعلام کرد که نخست وزیر این کشور دستور اخراج سفیر سوئد از خاک عراق را صادر کرد.

همچنین السودانی از وزارت خارجه عراق خواست کاردار عراق را از سفارت این کشور در سوئد فرابخواند.

احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق هم اعلام کرد، دستور خروج سفیر عراق در سوئد صادر شد و به سفیر سوئد دستور داده شد خاک عراق را ترک کند.

نوری المالکی نیز حمایت خود را از تصمیم بغداد برای خروج نمایندگی عراق از سوئد و اخراج سفیر سوئد از عراق اعلام کرد.

علی المؤید، رئیس مرکز رسانه و ارتباطات عراق نیز مجوز فعالیت شرکت ارتباطات اریکسون سوئد در خاک عراق را به حالت تعلیق درآورد.

عبداللطیف جمال رشید، رئیس جمهور عراق نیز به شدت اقدام غیرمسوولانه و تکرار اهانت به قرآن کریم و اهانت به پرچم کشور عراق را محکوم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *