وام راه اندازی مشاغل خانگی چه قدر است؟


رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حوزه مشاغل خانگی پشتیبان مجوز‌ها مدل کارفرمایی است و به افراد کارآفرین ۴ میلیارد تومان به‌ازای اشتغال‌زایی برای ۴۰ نفر پرداخت می‌شود و در مشاغل خانگی مستقل میزان تسهیلات حمایتی ۱۵۰ میلیون تومان است.

شنیدستم/ به نقل از باشگاه خبرنگاران:رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: به افراد کارآفرین در حوزه مشاغل خانگی ۴ میلیارد تومان وام جهت اشتغال زایی برای ۴۰ نفر پرداخت می‌شود.

آزیتا همتیان رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: حوزه مشاغل خانگی پشتیبان مجوز‌ها مدل کارفرمایی است و به افراد کارآفرین ۴ میلیارد تومان به‌ازای اشتغال‌زایی برای ۴۰ نفر پرداخت می‌شود و در مشاغل خانگی مستقل میزان تسهیلات حمایتی ۱۵۰ میلیون تومان است.

 
وی با بیان اینکه ۸ بانک توسعه تعاون، رفاه کارگران، ملی، ملت، تجارت، صادرات، مهر ایران به‌عنوان عامل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی هستند گفت: با معرفی افراد از سامانه وزارت تعاون، تسهیلات به آن‌ها پرداخت می‌شود.

همتیان اظهار کرد: داریم تلاش می‌کنیم تا زمینه برای قرارگرفتن مشاغل اقتصاد دیجیتال در فهرست رسته‌های مشاغل خانگی برای صدور مجوز‌های کسب‌وکار ایجاد شود و قشر جوان هم بتواند در این حوزه فعالیت کند.

وی گفت: اکنون ستاد ساماندهی و حمایت برای راه‌اندازی مشاغل خانگی در قالب ۵۱۲ رشته مصوب در رسته‌های صنایع‌دستی، فرهنگی و هنری، تولیدات دامی، شیلات، صنایع غذایی، گیاهی و کشاورزی، صنعت و فرش دستباف از طریق درگاه ملی صدور مجوز کسب‌وکار مجوز صادر می‌کند.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال گذشته در حوزه تسهیلات پرداخت شده ۳ همت از بانک مرکزی دریافت و به استان‌ها بر اساس تعهد اشتغال تخصیص‌داده‌شده است که خوشبختانه ۹۰ درصد اعتبارات جذب شد.

وی افزود: امسال باتوجه به رشد مشاغل خانگی اعتبارات ۴ همت دریافت شده و اکنون بانک‌ها در حال پرداخت هستند.

همتیان گفت: وزارت کار با همکاری بانک‌ها و دستگاه باید به تعهد ایجاد ۱۵۰ هزار شغل در حوزه کسب‌وکار‌های خانگی در سال ۱۴۰۲ برسد.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر با راه‌اندازی درگاه ملی صدور مجوز کسب‌وکارها، مجوز کار برای ۹۵ درصد رشته‌ها به‌صورت آنی صادر می‌شود

وی افزود: در سال گذشته حدود ۲۱۸ هزار مجوز مشاغل خانگی ثبت شده که نسبت به سال‌های قبل رشد ۲۰۰ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه سهم زنان در حوزه مشاغل خانگی ۸۰ درصد است گفت: از مجموع مشاغل ایجاد شده ۱۶۰ هزار مشاغل خانگی در حوزه زنان ایجاد شده است

همتایان گفت: با توجه به اینکه بیکاری مهم‌ترین چالش اقتصادی، اجتماعی کشور است ایجاد اشتغال از ضرورت‌های رشد اقتصادی است که منجر به افزایش و رشد تولید می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *