رئیس دیوان عالی کشور: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در مراسم این چنینی مطالعات امنیتی و اطلاعاتی خود را گسترش دهند تا شاهد این گونه حوادث نباشیم

رئیس دیوان عالی کشور گفت: انتظار ما از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این است برای آینده و مراسم این چنینی در هر کجای ایران، مطالعات امنیتی و اطلاعاتی خود را با وسائل و امکاناتی که در اختیار دارند گسترش بدهند تا شاهد این گونه حوادث بسیار خسارت‌بار نباشیم.

شنیدستم / به گزارش ایسنا:حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفرمنتظری بعداز ظهر امروز ۱۷ دی ماه در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی محدوده گلزار شهدای کرمان، در مصلای امام علی (ع) این شهر با بیان این مطلب که این حادثه بسیار تلخ و جانکاه است و نمونه آن را در ۴۴ سال طول انقلاب شاهد نبودیم، اظهار کرد: خبر دارم عزیزان ما در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برای مراسم حاج قاسم تمام توان خود را به کار بسته بودند اما این شیاطین خبیث(تروریست‌ها) سعی می‌کنند خود را به مردم برسانند و مرتکب جنایت بشوند.


منتظری در ادامه بیان کرد: نسبت به پیگیری این حمله دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی تلاش کرده و خوشبختانه سرنخ‌هایی به دست آوردند و امیدواریم این اقدامات زودتر به پایان برسد و نتایج را رسما به مردم اعلام کنند.

وی تصریح کرد: پرونده‌های این حوادث حتما هر چه سریع تر تهیه و به دستگاه قضائی ارسال شود و این نهاد وظیفه دارد به نحو عادلانه و با قاطعیت برخورد بکند، همانگونه مقام معظم رهبری در پیام تسلیت تاکید فرمودند.

رئیس دیوان عالی کشور بیان کرد: حتما سربازان گمنام امام زمان و دیگر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی تمام توان خود را به کار خواهند برد تا سرنخ‌ها را پیدا و مجرمان و جنایتکاران را به دست عدالت بسپرند و هم تشکیلات قضائی استان و در دیوان عالی کشور این آمادگی را داریم پرونده‌ها به سرعت رسیدگی شود کما اینکه نسبت به حوادث گذشته این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: حادثه شاهچراغ دو پرونده داشت و پرونده اول به پایان رسید و اجرا شد و پرونده دوم در دیوان عالی کشور روز گذشته به رای نهایی رسید و رای دادگاه تائید شد و در اواخر هفته جاری یا هفته آینده حکم جنایتکارانی که حادثه شیراز را آفریدند، اجرا خواهد شد.

منتظری گفت: منتظریم پرونده حادثه کرمان هر چه زودتر آماده شود تا جنایتکارانی که به نحوی نقش داشته و سهیم بودند، به سزای اعمال خود برسند.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه یادآور شد: وقتی انقلاب اسلامی ایران با آن مبانی الهی‌اش بنا نهاده شد، شاهد بودیم که دنیای استکبار با همه قدرت و توانش به تقابل با نظام اسلامی به میدان آمد و می‌خواستند انقلاب را با شکست مواجه کنند، حوادثی که از سال ۵۷ تا ۵۹ پیش آمد با عنوان منافقین و سال های اخیر که با پدیده داعش به وجود آمد مواجه شدیم.

وی ادامه داد: منافقین جنایاتی در شهرهای مختلف مرتکب شدند از سر بریدن تا آتش کشیدن خانه مردم عادی، فقط به این دلیل که مردم طرفدار عادی نظام و انقلاب بودند.

به گزارش ایسنا ، منتظری بیان کرد: دشمن در کودتا، جنگ داخلی و … موفق نشد و بعد صدام را پشتیبانی کرد و هشت سال هر چه توانستند کردند، اما موفق نشدند. توطئه دشمن تمام نشد و انواع توطئه را در اتاق فکرشان مطالعه کردند از جنگ نظامی، سایبری، تهاجم فرهنگی که بسترش را به عنوان فضای مجازی در اختیار داشتند، انجام دادند.

وی ادامه داد: هر روز ما در تاریخ انقلاب به نحوی با تقابل و جنگ دشمن مواجه بوده‌ایم از جمله جنگ نظامی، فرهنگی، اقتصادی و … اما مردم مردانه در میدان ایستادند و هر جایی که لازم بود به حمایت از نظام به میدان آمدند.

وی با بیان این مطلب که حادثه دلخراش کرمان در روز ولادت حضرت زهرا به وقوع پیوست، تصریح کرد: ایادی جنایتکار و خونخوار صهیونیست همانطور که سه ماه است در غزه زنان و کودکان را می‌کشند و خانه ها را خراب می کنند ما نیز مشابه جنایت ها در غزه را در کرمان نیز شاهد بودیم.

منتظری افزود: در این حادثه بیش از ۹۰ نفر به شهادت رسیدند و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح شدند و در بین شهدا از طفل یک ساله و دو ساله داریم و حدود ۵۴ نفر از شهدا را زنان تشکیل می دهند، که از لحاظ تعداد و نوع شهدا در حوادث انقلاب مانند کرمان نبوده است که این برای مردم کرمان و ملت ایران و همه آزادمردان و آزادزنان دنیا حادثه تلخی بود.

وی ادامه داد: این شهدا در جایگاه بسیار رفیع و ارزشمندی قرار گرفته اند اما برای خانواده های عزیزان و مردم تحمل این مصیبت بس سخت و دشوار است.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه خطاب به خانواده شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان گفت: مصیبت سخت و تحمل این مصیبت بسیار مشکل است به ویژه برای کسانی که چند نفر از اعضای خانواده را از دست داده‌اند.

وی افزود: برخی از خانواده شهدا در اوج مصیبت و عزا درخواست دیدار با مقام معظم رهبری را داشتند که حتما در تهران پیگیر این مسئله خواهم بود.

منتظری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: هم حیات، زندگی، شهادت، زائر و مردمی که در مکتب شهید سلیمانی درس می‌آموزند برای دشمن خطرناک است لذا دشمن دنبال خاموش کردن این خط و مکتب است اما کور خوانده است.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مردم کرمان و خوزستان و تمجید معظم له از مردم استان کرمان گفت: سخنان رهبر انقلاب براساس مبانی منطقی است و این افتخار است برای شما که از این سرزمین یک سرباز ولایت به پاخاست که دنیا را تکان داد و وحشت به جان استکبار جهانی انداخت.

وی بیان کرد: آنقدر حاج قاسم سلیمانی برای دشمن مهم بود و جایگاهش موثر و وجودش اثرگذار در جریان سیاسی منطقه مهم بود که نقشه شهادت او را آن جنایتکار کاخ سفید کشید و دستور داد و با آن طرز فجیع در فرودگاه بغداد جانش را گرفتند.

منتظری گفت: مردم بدانید دشمن داعش را برای کشور ایران ساخت، همانگونه که رئیس جمهور سابق امریکا به صراحت گفت داعش ساخته و پرداخته امریکا بود و این را برای هدف نهایی‌اش یعنی ضربه زدن و نابود کردن جمهوری اسلامی ساخته است. اما حرکتش را از سوریه آغاز کرد به عراق آمد و تا 40 کیلومتری مرزهای ایران آمدند.

وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی داعش را از مرزهای ایران برگرداند و پایان داعش را اعلام کرد.

رئیس دیوان عالی کشور اظهار کرد: شهید سلیمانی تمام وجودش برای ارزش‌های انقلاب و نظام بود و مکتب، راه و پیامش برای همه در این سرزمین درس است و تک تک ما ایرانیان مدیون حاج قاسم هستیم و اگر او و تلاش و مجاهدتش نبود امروز گرفتار عناصر آنچنانی بودیم که بلاهایی سر عراق آوردند.

وی اظهار کرد: آن چیزی که او را حاج قاسم کرد، اعتقاد، ایمانش به ولی فقیه بود. او زاهدانه زندگی و عارفانه حرکت می‌کرد.

منتظری تصریح کرد: دشمن بداند ملت ما تربیت یافته مکتب امام حسین علیه السلام و امام راحل و تحت رهبری‌های مقام معظم رهبری قرار گرفته و با همه قدرت در برابر توطئه‌هایی که دشمن می‌چیند و نقشه‌های استکبار و صهیونیست همچنان قاسم سلیمانی به مقاومت و ایستادگی خودش ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *